Tidligere utstillinger

2013

30.11- 06.12              Den 67.Nordnorske Kunstutstilling Regi: Bodø Kunstforening
27.10- 10.11              Statens Høstutstillings viedoprogram og lysbilder
11.06 -                        Fall Back Spring Forward, Annika Dahlsten / Markku Laakso, Julie Edel Hardenberg, Kristin Tårnesvik.
05.06 - 08.06             Utfordring i leire - Keramikk, studenter fra Høyskolen i Finnmark, arbeid fra de siste 5 årene
09.02 - 16.02             Mørk materie - Inger Emilie Solheim & Yvonne Normanseth
19.01 - 02.02             IOMAKA, objekt og installasjon, Ingrunn Oddny myrland, Ann Kristin Aas, utstilling og workshops
 

2012

24.11- 08.12              Juleutstilling 2012
Grafikk: Augon Johnsen
Tekstil: Ingvild Johansen
Filt: Wenche Magerøy
Keramikk: Marja-Riita Heikkonen
Duodji: Ovlla Gaup
27.10- 10.11              Den 66.nordnorske utstilling Regi: Bodø Kunstforening
12.05 - 20.05             Expedition of printmakers: Nye Trykk, Regi: SKINN
10.03 - 18.03             Hilde Schanke Pedersen, festivalkunstner, Borealisfestivalen
10.01 - 14.01             Kunstforeningens egen samling til utleie
 

2011

19.11 – 27.11             Grete Prytz Kittelsen – Emalje og Design, Regi: SKINN
20.10 – 12.11             Kunsthåndverk/ Juleutstilling 2011
Glass: Cathinka Mæhlum, Mats Aleksander Nilsen
Smykker: Kristin Selboskar, Anja Magner
Tekstil: Gunda Aarhus
Skinn: Aud Lavik
Grafikk: Augon Johnsen
Keramikk: Grete Wexels Riser
10.09 – 01.10             Sarah C. Sørensen og Bent R. Sørensen – Hovig i Nord
05.03 – 27.03             J. Lyche, Anders S. Moe, L. Morell - Uten ramme, nye rom, Regi: SKINN
28.01-19.02                Inger Emilie Solheim – Holiday - maleri
 

2010

02.10. - 23.10.            Yvonne Normannseth/ Hillevi Munthe
28.08. – 18.09.           Ivar Dillan
10.04. – 29.04.           Eva Aira/ Dag Nyberg - Grafikk og maleri
06.03. – 27.03.           Laila Kolostyak: Exitescape – foto/ film
30.01. – 20.02.           Tegninger i samarbeid med tegneforbundet
08.01 – 10.01             Egne bilder til utleie
 

2009

14.11 – 05.12            Juleutstilling 2009
Glass: Vidar Koksvik, Kari Håkonsen
Keramikk: Cecilie Haaland
Smykker: Eva Bovim, Janniche Tørlen
Tekstil: Ellen Monrad Vistven
Malerier: Sigrid Szetu
10.10 – 31.10           Josef Halse: Malerier
09.09 – 26.09           NK Jubileumsutstilling: Found Object – Trash Art
02.06 – 14.06           Den 63. nordnorske kunstutstilling
07.03 – 28.03           Arvid Sveen: Endringer/Erindringer
07.02 – 28.02           Kjell Nupen: Grafikk
13. – 01.01               Minneutstilling – Hommage à Iver Jåks
 

2008

15.11 – 06.12            Juleutstilling 2008
Glass: Blåst
Keramikk: Bente von Krogh
Smykker: Elfi Sverdrup
Tekstil: Marianne Moe, Maria Udd
Malerier: Alf Salo
25.10 – 02.11           You can’t hold back spring  - Irene Nordli
27.09 – 18.10           Áiggihis áigi - Tidløs tid, tegning og skulptur - Ingunn Utsi
30.08 – 20.09           Havlandet, malerier - Mathis Nango
29.03 – 19.08           Are Andreassen, grafikk
23.02 – 13.03           Tundra, Rett øst - Trine Noodt, Sigfrid Hernes og Laila Kolostyak
02.02 – 09.02            SKINN Lydspor
08.01 – 10.01            Egne bilder til utleie
 

2007

17.11 – 18.12            Juleutstilling 2007
Ingri Egeberg: Grafikk og tegning
Kristin Selboskar og Torill Glenne: Smykker
Hjørdis Danbolt: Tekstil
Signe Aasgaard: Keramikk
Randi Hartmann: Tekstil
27.10 – 04.11            M2 og tid, Videokunst
06.10 – 13.10            Den 61 Nordnorske kunstutstilling
08.09 – 22.09            Tegninger og malerier - Yngve Henriksen
24.05 – 16.06            Skulptur i nord 2007: Kristian Blystad, Gisle Harr, Gunnar H. Gundersen, Tone Thiis Schjetne og Nicolaus Widerberg
08.03 – 29.03            En koffert full av håp - Wenche Gisholt
03.02 – 24.02            Horisonter og fragmenter - Hugo Aasjord
06.01 – 27.01            Figuriner - Helene Kortner
 

2006

25.11 – 16.12             Juleutstilling 06
Keramikk: Ingrid Rauer
Stofftrykk: Marit Myklebust
Foto: Herdis Maria Siegert
Glass: Kari Malmberg
28.20 – 18.11            Kollisjonskurs, malerier - Scott Thoe.
06.11                          Bodø Sifonietta: 610, musikk og videokunst ble vist på HIF
30.09 – 21.10            Tråd, vev - Kari Vevle
02.09 – 24.09            Frost, malerier -Trine Noodt
28.05 – 01.07            Festivalkunstner, Alta S&B festival, maleri - Tine Lundkvist
13.05 – 21.05            Objekter
25.03 – 09.04            Den 60 Nordnorske kunstutstilling
04.02 - 22.02             Kontinentene rør seg, tepper, vev - Vebjørg H. Thoe
 

2005

27.11 – 11.12              NyBlåst – fra Glasshytta Blåst i Tromsø
05.11 – 20.11              Ginkgo Baloba – grafikk, Elisabet Alsos Strand
01.10 – 16.10              Tilbakeblikk – ringer gjennom 30 år, Peter Rust
03.09 – 11.09              Spor av strek
09.04 – 21.04              Tegnebiennalen 2004
19.02 – 13.03              Lys, filtutstiling, samarb. med Norske filtmakere
26.02                            Flyt, isinstallasjon - Sigfrid Hernes, Laila Kolostyak, Alta Anne-Kristin Vangen, Bergen og Josee Coquelin
Fra 21.02                     Alta Art: Is – Iskaldt 2005, Symposium for 4 kunstnere i 5 dager
 

2004

18.01 – 01.02             Byvandring,  sølv og silketrykk -Trude Selnes
15.02 – 29.02             GrafikkGrafikk - Ingri Egeberg
07.03 – 21.03             Vinterbrev – maleri, Yngve Henriksen
16.04 – 02.05             Den 58 Nordnorske kunstutstilling
08.05 – 27.05             River Deep Mountain High
25.09 – 10.10             Maleri, grafikk - Jeannie Ozon Høydal
23.10 – 07.11             Moden frykt/frukt, fotografi - Sigfrid Hernes
16.11 – 01.12             Juleutstilling, egne bilder